Щодо розгляду питання доцільності будівництва пташників на території Бершадського району

УКРАЇНА

БЕРШАДСЬКА РАЙОННА РАДА

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 вул. Радянська,  23, м. Бершадь,  Вінницька область, 24400,тел./факс: (04352) 2-33-19

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  Код ЄДРПОУ  21731280

 

____________№______________

на __________ від ____________

Міському голові

Кольченку М.І.

 

Щодо розгляду питання доцільності

будівництва пташників на території

Бершадського району

 

На Ваше звернення щодо розгляду на сесії Бершадської районної ради питання доцільності будівництва пташників та інших промислових об’єктів ПАТ «Миронівський КХП» на території Бершадського району повідомляємо наступне.

На пленарному засіданні 3 сесії районної ради за депутатським запитом депутатської групи «Громадська ініціатива» прийнято рішення «Про розгляд депутатського запиту депутатської групи «Громадська ініціатива», відповідно до якого районна рада вирішила:

1. Вважати неприпустимим впровадження в дію намірів будівництва ПАТ «Миронівський хлібопродукт» ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер»  виробничих потужностей на території Бершадського району.

З повним текстом рішення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті районної ради.

 

 

 

Голова районної ради                                                                    М.Бурлака

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олійник Віктор Леонідович 23516

Стислий звіт міського голови за звітний 2010-2015

КОЛЬЧЕНКО

Михайло Іванович

 

«Бершадь – наш рідний дім, спільні досягнення, праця та відповідальність».

 

стислий звіт міського голови за звітні 2010-2015рр.

 

Шановні бершадчани!

   31 жовтня 2010 року, за результатами голосування на чергових виборах до місцевих рад, Ви вдруге довірили мені очолити Бершадську територіальну громаду. Наше місто - це велика сім'я, зі своїми потребами та можливостями, з різними поглядами і думками. Але є те, що нас об'єднує – прагнення до змін, які так необхідні нашій країні, та кожному з нас.  Ми не чекаємо, що далі буде легше, перед нами – нові випробування і прийняття відповідних рішень. Нам  є чим пишатися,  та до чого прагнути, адже успіх там, де щоденна праця.

У сьогоденних реаліях, основні зусилля Бершадської міської ради та виконавчого комітету за звітний 2010-2015рр., були спрямовані на утримання стабільного економічного розвитку, виконання показників з наповнення міського бюджету, вирішення соціальних проблем міської громади,  безперебійного функціонування об'єктів житлово-комунального господарства, виконання робіт по благоустрою міста, утримання та ремонт комунальних доріг, підтримку та розвиток спортивно-оздоровчого та культурного напрямку та забезпечення фінансування дитячих навчальних закладів міста.

Для покращення обслуговування населення міста, щорічно проводилися поточні ремонти  комунальних доріг  міста: ямковий ремонт, грейдерування, дорожня розмітка вулиць та пішохідних переходів, очищення їх від снігу та посипання протиожеледною сумішшю, встановлення відповідних дорожніх знаків. У 2014-15рр., проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Ніколаєнка, яка стала справжньою окрасою міста. Раніше такий ремонт виконано по вул..Леніна та вул..Картвелішвілі. Заплановано капітальний ремонт  вулиці 40р.Перемоги, вул.Червона, вул.Коцюбинського, вул.Інтернаціональна, вул.Першотравнева, Леніна.

З 2010 по 2015рр,, в місті проведено капітальний ремонт та будівництво тротуарів по вул.Червоноармійська, вул.Коцюбинського, вул.50р.Жовтня, вул.Червона, вул.Першотравнева, вул.Якіра, вул.Матросова, вул.Чкалова, вул.Щорса. На даний час, проводиться  будівництво тротуару по вул.Леніна, яке буде завершено до закінчення поточного року.

 Продовжуються  роботи по вуличному освітленню міста. За звітний період, проведено нові лінії освітлення по найвіддаленіших вулицях міста: вул.Ювілейна, вул.Чапаєва, вул.Зарічна, а також по вул. Поповича, вул.Щорса, вул. Берладинська, вул.Матросова та вул. Червоноармійська ( до с.Бирлівка). Завершуються роботи по відновленню вуличного освітлення під час нещодавньої стихії.

На території міста постійно впорядковуються святі для нас місця – кладовища, яких у місті шість різних віросповідань. Майже всі вони огороджені, постійно здійснюється розчистка від порослі, бур'янів, вапнування бордюрів, вивезення сміття, завезення води, піску та чорнозему. На клопотання релігійних громад: УПЦ Київського патріархату Успіння Пресвятої Богородиці, Свято-Вознесенського храму УПЦ м.Бершадь, Успіння Пресвятої Богородиці м.Бершадь Тульчинської Єпархії православної церкви, рішенням сесії Бершадської міської ради виділено під будівництво релігійних храмів земельні ділянки по вул.Червоноармійська,201 «Б», вул.50р.Жовтня, по вул.Щорса, «15». Забезпечення та підтримка міжконфесійного порозуміння, толерантності та злагоди між релігійними громадами міста - одне із головних моїх головних завдань, як міського голови.

На даний час в місті встановлено більше 20 дитячих майданчиків. Роботи в цьому напрямку продовжуються: визначаються відповідні території та здійснюється закупівля нового обладнання

Для зручності пасажирів, на міських маршрутах відремонтовано зупинку «Лікарня» та встановлено нову «Кінотеатр «Космос»». Встановлено 40, та заплановано встановлення 30 лав на авто зупинках, дворах багатоповерхівок та інших місцях масового перебування людей.

Традиційним для Бершадської міської ради та виконавчого комітету стало виконання робіт по озелененню міста. За останні роки, на території нашого міста висаджено сотні дерев, кущів та вічнозелених насаджень.  За 2010-2015рр, створено 3 сквери, які поступово будуть доповнюватися новими саджанцями.  Бершадська міська рада, неодноразово відзначалася та була переможцем серед міст районного значення по благоустрою населених пунктів.

Для проведення нагляду за дотриманням правопорядку в місті, придбано та встановлено систему відеоспостереження, яка розміщена в різних частинах міста.

   На території міста,  налічується 87 багатоповерхових будинків: 1579 квартир, в яких проживають 3400 мешканців.  Відповідно план-схеми по вивезенню твердих побутових відходів, на території міста діють 17 маршрутів по  збору відходів, які обслуговують 6 одиниць транспорту. Вивіз побутових відходів від багатоквартирних будинків  здійснюється  3 дні на тиждень, в приватному секторі – 1 день на тиждень. Процент охоплення складає близько 75 % (98 вулиць із 126).  Згідно рішення Бершадської міської ради від 10.10.2014р., під забудову громадських вбиралень по вул.Червоноарміська,1 «Г»  та Радянська,23 «А», виділено дві земельні ділянки. 

Велике занепокоєння протягом останніх років, викликав технічний стан центральної котельні міста. Особливо важким виявився опалювальний сезон 2013-2014рр. У зв'язку із застарілим обладнанням центральної котельні міста, та неможливістю в подальшому його експлуатації, виникла загроза припинення централізованого теплопостачання в місті. У 2014р., за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації, приміщення центральної котельні передано в оренду ПП “АВКУБІ”,  яким було   встановлено 2 нових сучасних котли та відповідне технічне обладнання. У зв'язку із проведенням налагоджувальних робіт, опалювальний сезон 2013-14рр, було розпочато не за графіком, та з певними проблемами, але все ж таки, ми зуміли зберегти централізовану систему теплопостачання, завдяки якій, місто в майбутньому не залишиться без тепла. На сьогодні, опалювальний сезон в місті розпочато завчасно, для можливості моніторингу нового обладнання та завчасного усунення можливих несправностей.

Безкоштовно для жителів міста, за рахунок коштів міського бюджету, безперебійно та цілодобово працює міське сміттєзвалище, яке підпорядковане  КП «Бершадьринок», відповідно до норм природоохоронного законодавства України.

Населення міста забезпечується якісною питною водою з 11 артезіанських свердловин. Для гарантування безперебійного водопостачання, придбано та встановлено глибинні насоси закордонного виробництва. На даний час, особлива увага акцентована на вирішенні питання безперебійного водопостачання в літній період кількох багатоповерхівок міста, які відчувають незручності через надмірне використання води приватним сектором. На території КП «Бершадьринок», після отримання необхідної дозвільної документації, розпочинається будівництво артезіанської свердловини, яка забезпечить водопостачанням вул.Пархоменко, вул.Поповича, вул.50р.Жовтня, вул.Щорса. Згідно з лабораторними дослідженнями, показники якості питної води в місті Бершадь, є одними з найкращих в області. 

Для забезпечення повноцінного функціонування дитячих навчальних закладів,  протягом 2010-2015 років, у ДНЗ «Сонечко» ясла-садок», завершено встановлення енергоощадних вікон, завершено капітальний ремонт даху. Придбано сучасні двоярусні ліжка, комп'ютерну техніку. На даний час, розпочинається капітальний ремонт котельні для індивідуального опалення дитячого закладу. У ДНЗ «Малятко», завершуються роботи по встановленню енергоощадних  вікон, проведено капітальний ремонт котельні садочка з приєднанням до діючої системи теплопостачання. Відремонтовано систему каналізації, завершено роботи по капітальному ремонту даху приміщення навчального закладу.  У ДНЗ «Пролісок», виконано капітальний ремонт каналізації, придбано та встановлено енергоощадні  вікна у групових кімнатах, закуплено комп'ютерну техніку, виконано вибірковий капітальний ремонт даху приміщення. Протягом звітного періоду, для належного зберігання продуктів харчування у дитячих садочках міста,  придбано та встановлено необхідне холодильне обладнання. Крім того, дошкільні навчальні заклади фінансово забезпечувалися для придбання товарів і послуг (комунальні послуги,  інформаційно – консультативні послуги, обслуговування оргтехніки, передплата  періодичних видань для  педпрацівників закладу, ремонт побутової техніки, проведення санітарно–гігієнічних  досліджень, придбання канцтоварів). Виплата заробітної плати працівникам закладів здійснювалася  своєчасно, проводилася індексація,  нарахування і виплата всіх доплат та надбавок передбачених законодавством, надавалися та оплачувалися відпустки працівникам в повному обсязі, матеріальна допомога на оздоровлення, виплачувалася відповідно до вимог чинного законодавства.    Діти учасників АТО, знаходяться на повному утриманні з місцевого бюджету.

 Для популяризації та пропаганди здорового способу життя нашої молоді, проведення культурного дозвілля та створення сприятливих умов для їх забезпечення, в Бершадському міському Будинку культури ( в районі колишнього цукрового заводу), проведено капітальний ремонт та відновлено функціонування даного закладу.  Вже протягом кількох років, діти та молоде покоління, мають змогу проводити тут своє дозвілля. В закладі працює 5 спеціалістів, створено 12 гуртків для дітей, які займаються в них безкоштовно. Плідно працює хор ветеранів війни та праці, якому присвоєно звання Народного та який є гордістю нашого міста, району та області. Працівники клубного закладу, відновили та осучаснили музей, який зберігає славетне історичне минуле мікрорайону, а в подальшому – буде накопичувати та свято оберігати експонати для майбутніх поколінь. Для комфортного перебування дітей та дорослих, Будинок культури забезпечено матеріально-технічною базою яка щорічно зміцнюється, обладнано  фізкультурно-спортивною залою, електрично-опалювальною системою, водопостачанням та  внутрішньою вбиральнею. Справжньою гордістю закладу є спортивно-оздоровча студія, яку відвідують не тільки жителі мікрорайону, а й всього міста. На превеликий жаль, це скоріше виняток аніж правило для нашого часу,  адже з гіркого досвіду знаємо, що більшість з таких Будинків культури, перебувають  в занедбаному стані. Тому відновити та надати нове життя споруді, яку для нас та нашого майбутнього будувало старше покоління –  було не тільки моїм одним з головних питань, а й усіх жителів. Проведено також капітальний ремонт та відновлено роботу Будинку культури в мікрорайоні «Жорняки». Робота такого закладу у віддаленій частині міста була вкрай необхідною, адже він став чи не єдиним місцем, де можуть провести своє дозвілля жителі цього району. На замовлення Бершадської міської ради, виготовлено технічну документацію по будівництву шлюзного містка «Жорняки»

Протягом звітного періоду, до Бершадської міської ради звернулося 962 жителів міста, які на даний час перебували у важкій життєвій ситуації, відповідно чого, їм надано матеріальну допомогу.  Не залишилися без уваги і постраждалі внаслідок нещодавнього буревію. За участю відповідних служб, наслідки стихії були оперативно ліквідовані. Відповідно до актів обстеження - 48 сім'ям, які звернулися за допомогою до Бершадської міської ради, профінансовано матеріальні збитки.  Багатоповерхові будинки міста, які чи не найбільше потребували негайних ремонтних робіт, усі без винятку, відремонтовано за кошти з місцевого бюджету.

Зважаючи на ситуацію що склалася в нашій країні, Бершадська міська рада, здійснює фінансову підтримку Бершадсько-Теплицького районного військомату. Крім того, проведено співфінансування капітального ремонту приміщення військової частини м.Гайсин, де перебувають наші захисники. Відповідно до рішення сесії Бершадської міської ради, двадцяти дев'ятьом учасникам АТО які звернулися з клопотанням,  безкоштовно виділено земельні ділянки в районі Управління газового господарства, районі «Поле Чудес» та в районі колишнього цукрового заводу. Відповідно до поданих заяв - 53 сім'ям учасників АТО, виплачено матеріальну допомогу. Налагоджено співпрацю по наданні допомоги із командуванням I-го механізованого батальйону військової частини, від якого отримано Подяку за надану суттєву та вкрай необхідну допомогу для виконання бойових завдань - автомобіль ГАЗ 2410.

 За звітний період, Бершадській міській раді та виконавчому комітету,  вдалося максимально ефективно використати міський бюджет для найбільш нагальних потреб нашого міста.   Зрозуміло, що в нас ще багато спільної роботи по вирішенню проблем територіальної громади. Є досягнення, успіхи та певні прорахунки, але не помиляється той, хто не працює.

 

      Шановні бершадчани!  Дякую усім, хто  з розумінням та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частину душі та серця в розбудову нашої громади. Тільки завдяки спільним зусиллям, порозумінню між собою, щоденній праці, а не голослівним обіцянкам, ми зможемо зберегти надбання багатьох поколінь бершадців та досягнути успіху в житті нашого міста, у яке будуть із задоволенням повертатися наші діти й онуки.

Незабаром діятимуть нові правила заповнення платіжних документів у разі сплати бюджетних платежів

Бершадська ОДПІ ГУ Міндоходів повідомляє про те, що згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012р. № 817. Міністерство доходів і зборів  наказом від 22.10.2013р. №609 затвердило порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Насамперед, звертаємо увагу, що новий порядок формування платіжних документів на сплату бюджетних платежів діятимуть з дня офіційного опублікування наказу № 609. Втім, зважаючи на важливість та актуальність теми повідомляємо найсуттєвіші відмінності від порядку заповнення платіжних банківських документів на сплату ЄСВ.

Найважливішими новаціями у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є  зміна алгоритму заповнення поля „Призначення платежу”, а саме – у полі №3. Раніше у ньому вказувалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб, відтепер, в полі № 3 вказується один з реквізитів:

   - код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);

   - реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
   - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.

Список кодів видів сплати також зазнав змін. Хоч й найбільш використовувані коди не змінилися, до списку додано нові коди за митними платежами (код 350-359), за податками і зборами (коди 128 та 160), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок.

   При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. При наявності будь-яких пробілів (наприклад, між ";" та "ЄСВ") документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.

Бершадська ОДПІ ГУ Міндоходів

Звіт міського голови за 2013 рік

Звіт міського голови перед громадою за 2013 рік

 

Шановна бершадська громадо!

 

Відповідно до чинного законодавства України, дозвольте підвести підсумки виконаної роботи виконавчим комітетом міської ради за 2013 рік.

Для більшості з нас, він пройшов бурхливо, напружено та емоційно. Ми достойно пройшли весь господарський рік, нам є про що сказати, прокоментувати, відповісти. Але, я не буду втомлювати вас цифрами, фактами, аналітичними показниками, бо все, що зроблено – знаєте, бачите. Буде краще, якщо ви відчуєте душевний стан, гіркі висновки, переживання міської громади.

 

Дякую, що прийшли, покинули справи-проблеми; за запитання, які підготували  і будуть задані.

І то є – добрий показник. 

Це — зацікавленість до дій міського голови, до міської влади в цілому.

Це – інтерес, вболівання, переживання – за місто, громаду, за сьогодення і перспективу.

 

Звичайно-ж, і я, керівники комунальних установ – будемо максимально відверті, відповімо на все, що цікавить, розповімо про проблеми, яких дуже багато.

Я, як міський голова намагаюсь будувати свою роботу саме так, щоб усі ми: і депутати, і члени виконкому та кожен житель територіальної громади міста Бершадь, були активними учасниками розбудови та розвитку рідного міста.

Глибоко переконаний, що держава сильна своїми містами, селами, своїми територіальними громадами і змінюючись самі, змінюючи своє місто, ми з вами творимо майбутнє своїх дітей, онуків та віддаємо шану нашим минулим поколінням, нашим ветеранам.

    В ефірі одного з українських телеканалів Віце-прем’єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, наш земляк – вінничанин Володимир Гройсман підкреслив:

 «Необхідно децентралізувати систему управління і передати максимально повноваження на місця, а також фінансові ресурси для здійснення цих повноважень органами місцевого самоврядування. Частину податків треба залишати на місцях, і громади самі мають вирішувати куди ці кошти спрямовувати. Тим самим ми надаємо громадам реальну можливість розвивати свої території».

Ці слова дають надію, що в майбутньому - справи в місцевому самоврядуванні, особливо, що стосується фінансування та правового поля,  значно покращаться.

    Свій річний звіт перед громадою я побудую таким чином: стисло окреслю головні події, що відбулися за 2013 рік,  їх фінансове забезпечення коштами міського бюджету.

   

Але насамперед, враховуючи чимало запитань, щодо подій які сталися в нашій країні, та жорстоку Розправу на Майдані, звітую від імені міської ради, що ми дали свою принципову оцінку безсовісності, звірству так званих силовиків; намагалися убезпечити наших дітей, звернулися до їх батьків,  міська влада не зробила жодного кроку до заборони права людей на їх голос, зібрання. Відповідно до мого розпорядження, було скликано кілька позачергових сесій міської ради, де депутатським корпусом було прийнято рішення та звернення до керівництва країни, в яких було категорично засуджені злочинні дій колишнього керівництва країни. Тобто, міська влада, була абсолютно зрозумілою, прозорою, доступною для громади, політ-об’єднань наших мешканців, інтереси яких максимально враховуються депутатами, виконкомом і мною – міським головою.

    Ще одна знакова подія, яка відбулася у нашій громаді, це демонтаж на центральній площі міста - пам’ятника Леніну. Розуміючи історичне значення цієї події для країни, нашого теперішнього та майбутнього поколінь, але з глибокою  повагою до наших фронтовиків, людей старшого покоління, аби не образити їх пам'ять - демонтаж пам'ятника згідно рішення сесії міської ради, відбувся цивілізовано, а не так дико, як це мало місце в Чернігові, Одесі, західних областях і в столиці – місті Києві.   Наш крок – цивілізований і є прикладом для всіх регіонів України. Рішенням сесії, центральній площі міста присвоєно назву – «Героїв українських майданів», це щонайменша подяка в пам'ять Героїв Небесної сотні.

 

    Головним нашим досягненням протягом року діяльності, що  минув – це стабільність, передбачуваність та спокій в життєдіяльності міської громади.

    Серед пріоритетних напрямків діяльності ради, її виконавчих органів у звітному періоді слід відзначити постійну увагу та підтримку діяльності господарства міста, благоустрою, роботи ринків міста, розв’язання соціальних проблем міської громади та управління міським комунальним  господарством. І тому досягнення та прорахунки, успіхи та невдачі міської влади - є нашими спільними. Хто не працює – той не помиляється.

     Про те, що зроблено за звітний рік, щоб покращити умови життя жителів нашого міста – сьогодні мова. Це не лише сухі статистичні цифри, але й реальні справи, конкретні кроки у досить непростих соціально-економічних умовах нинішнього року.

 

Так, у 2013 році підготовлено та діють ряд місцевих програм, зокрема:

·     Програма розвитку територіальної громади м.Бершадь на 2012-2015 роки;

·     Програма соціально економічного і культурного розвитку м.Бершадь на 2013 рік;

·     Програма газифікації м.Бершадь на 2012-2015 роки;

·     Стратегія розвитку територіальної громади м.Бершадь до 2020 року;

·     Програма поводження з твердими побутовими відходами м.Бершадь на 2012-2016 роки.

·     Міська програма про проведення культурно-освітніх заходів

·     Міська програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Бершадь

·     Міська програма соціального захисту та соціального забезпечення населення міста

·     Міська програма підтримки розвитку місцевого самоврядування міста

·     Міська програма забезпечення поінформованості населення та розвиток друкованих засобів масової інформації м.Бершадь

·     Міська програма охорони навколишнього природного середовища

 

Виконання програм та рішень, прийнятих міською радою у 2013 році забезпечувалося виконавчим комітетом міської ради та апаратом міськвиконкому.

Протягом звітного періоду, на засіданнях виконкому міської ради, було розглянуто та прийнято 44 рішення, із них 39 по делегованих повноваженнях.

Виконавчий комітет міської ради у 2013 році здійснює власні та делеговані повноваження відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Згідно Закону України "Про звернення громадян",  Бершадською міською радою ведеться робота по розгляду пропозицій, заяв і скарг від населення міста.

Так протягом 2013 року надійшло 1тис.563 письмових заяв та 255 звернень, на які відповідно відреаговано. Жителі громади  отримали рішення сесій  чи виконкому міської ради, були проведені відповідні роботи та надані роз’яснення.За звітний період спеціалістами міської ради видано 3тис.542 довідок.

Значна увага приділялась вирішенню проблем, з якими звертаються інваліди, ветерани праці, інші пенсіонери, учасники війни та бойових дій, члени багатодітних сімей, одинокі матері та інші громадяни, які найбільше потребують соціального захисту та матеріальної підтримки.

      Заяви розглядаються терміново, або ж впродовж 7-14 днів,  а які потребують додаткового вивчення - у місячний термін.

Серед основних питань з якими зверталися громадяни до міської ради, це - поліпшення житлових умов, ремонт дахів будинків, квартир, ремонт водопровідної та каналізаційної систем, виникнення стихійних сміттєзвалищ, ремонт доріг.

В центрі уваги виконкому міської ради - питання соціального захисту населення.

Протягом 2013 року, сім'ям де виховуються діти - сироти, діти позбавленні батьківського піклування , багатодітним сім'ям надавалась допомога на придбання взуття, одягу, шкільного приладдя, ліків.

У місті проживає 4 дитини сироти і 8 дітей, позбавлених батьківського піклування. При міській раді створено банк даних вище згаданої категорії.

На території громади, проживає 67 багатодітних родин, у яких виховується 207 дітей.

Діти - сироти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних родин та інваліди, мали змогу безкоштовно відвідувати циркові вистави.

На підставі звернень громадян, працівниками апарату міськвиконкому обстежено, умови проживання сімей ( в т.ч. одиноких пристарілих, інвалідів, малозабезпечених категорій населення), про що складено 198 відповідних актів на предмет призначення різного виду субсидій та виділення матеріальної допомоги.

Виконкомом Бершадської міської ради, ведеться облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.  Станом на 01.05.2014 року, на обліку перебувають 154 громадянина з них:

·    громадяни, які користуються правом першочергового одержання житла – 73сімей;

·    громадяни, які користуються правом позачергового одержання житла – 17сімей;

·    та громадяни, які перебувають у загальній черзі - 64 сімей.

 

Особливу увагу в сьогоднішньому звіті, хочу звернути на формування міського бюджету. Головна біда в тому, що за діючим законодавством, левова частка коштів, які  напрацьовуються нашою громадою,  вилучаються  до бюджетів вищих  рівнів, а  жалюгідні залишки заледве дозволяють покрити найнеобхідніші видатки, і зовсім їх недостатньо для належного утримання господарства міста.

Що вже говорити про перспективний  розвиток міста та втілення  в життя стратегічних планів.

План доходів міського бюджету на 2013 склав 14млн.223 тис. грн. в тому числі загальний фонд 9 млн. 973тис. грн.. та по спеціальному фондові – 4млн.249 тис. грн.

Виконання даних доходів складає – 97,0 %, в тому числі по загальному фондові – 92,5 % та по спеціальному фондові – 110,7 %. Недовиконання дохідної частини загального фонду міського бюджету перш за все пов'язано із зупинкою роботи  ДП «Бершадський спиртовий завод» та ЗАТ «Пивокомбінат», та інших підприємств, які були найбільшими платниками податків до місцевого бюджету.

  

Головним завданням міської ради і надалі залишається повноцінне функціонування трьох дитячих навчальних закладів нашого міста, та сприятливі умови перебування в них наших дітей.    

     Зокрема, це забезпечення якісними продуктами харчування згідно норм, визначених чинним законодавством та створення затишного комфорту в групових кімнатах.

З допомогою батьків та колективів дитячих садочків, міській раді вдалося організувати виховання дітей протягом 2013 року таким чином, щоб діти не відчували ніяких незручностей. На утримання дошкільних закладів, з бюджету міста виділено 7 млн. 203тис.грн., з яких 7 млн.187тис.грн., видатки за захищеними статтями бюджету.

Діти з малозабезпечених сімей, знаходяться на повному утриманні з місцевого бюджету. Вартість одного дня харчування дитини складає:

·         для дітей ясельного віку 10,00 грн

·         дітям садкового віку-15.00, з яких 50%- батьківська плата, та 50% забезпечує місцевий бюджет.

 

В дитячих закладах працюють 129 чоловік.

Середня заробітна плата педагогічних працівників складає 2400грн, обслуговуючого персоналу – 1280грн. Хочу зазначити, що протягом останніх фінансово-непростих років, нам вдалося уникнути сумної статистики багатьох територіальних громад по скороченню чисельності штатів дошкільних навчальних закладів.  Адже втрачені робочі місця принесли б негаразди не тільки родинам звільнених, а й їхнім маленьких вихованцям. Тому намагаємось шукати інші шляхи із складних ситуацій, але ні в якому разі не за рахунок дітей та працівників.

Цього річ  у найбільшому дошкільному навчальному закладі нашого міста  №3 «Малятко», закінчено заміну вікон в групових кімнатах на загальну суму 320 тис.грн. Виділено кошти на закупку нової побутової техніки в сумі 16 тис.грн. Так, як роботи по заміні старих вікон на сучасні металопластикові, у двох інших дошкільних закладах завершилися, у 2015році, плануємо ремонтні роботи завершити повністю у ДНЗ «Малятко».

 

На даний час виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт котельні з приєднанням до автономного опалення по дит. садках «Сонечко» та «Малятко» на загальну суму - 1,5 млн.грн. Але в цьому році, з фінансових причин, плануємо підключити лише ДНЗ «Малятко» на суму - 800 тис.грн.

 В межах можливостей міського бюджету і надалі будуть проводитись заходи по зміцненню матеріально-технічної бази дитячих установ, передбачені цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної освіти міста.

 

Важливим питанням міської ради залишається оренда земельних ділянок   юридичними та фізичними особами. Згідно рішення сесії міської ради та нормативної грошової оцінки земельних ділянок,  проводиться розрахунок та нарахування орендної плати для укладення договору оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення між міською радою та орендарем.

 Відповідно до положень статей 15, 18 Закону України «Про оцінку земель» у 2013році, затверджено технічну документацію з поновлення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту м.Бершадь, та розрахунки нормативної грошової оцінки земель на території Бершадської міської ради.

В результаті чого в 2014 році плануємо отримати додаткове надходження коштів від оренди землі в міський бюджет.

Згідно банківських виписок управління державного казначейства у Бершадському   районі, ведеться облік орендної сплати по кожному орендарю, що допомагає контролювати надходження коштів.

Однак, деякі приватні підприємці та підприємства, які орендують землю в Бершадської міської ради,  не привели у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати за орендовані земельні ділянки.

Також на території міста, є ряд земельних ділянок, що використовуються юридичними та фізичними особами без укладених договорів оренди.

Залишається невирішеним питання використання земельних ділянок юридичними особами, які після реорганізації не оформили документи на право користування земельними ділянками та не уклали договорів оренди, і здійснюючи свою діяльність продовжують користуватись державними актами на право постійного користування землею, які втратили свою чинність, і як результат маємо суттєві втрати міського бюджету.

Відповідна інформація надається міжрайонній державній податковій інспекції у Бершадському районі, для здійснення контролю за сплатою орендної плати за землю.

З метою ефективного використання земельного фонду, залученням додаткових коштів в міський бюджет для врегулювання механізму вирішення питань по продажу земель несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності по Бершадський міській раді у 2013році:

·         включено в перелік продажу 7 земельних ділянок не сільськогосподарського призначення;

·         За  2013 рік згідно рішень сесій міської ради продано 7 земельних ділянок, надходження коштів за продаж складає  283 тис.грн.

·         укладено 16 договорів оренди земельних ділянок для підприємницької діяльності.

 

За 12 місяців у міський бюджет надійшли кошти від оренди землі на суму 343 тис.грн. В тому числі: від фізичних осіб – 137 тис.грн,юридичних – 206 тис.грн.

Відповідно Земельного Кодексу України та поданих заяв громадян  до Бершадської міської ради, щодо оформлення права власності на земельні ділянки, у 2013 році прийняті рішення, про надання дозволу громадянам на розробку технічних документацій із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) за цільовим використанням:

·     для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд - 117земельних ділянок;

·     для ведення садівництва – 43 земельних ділянок;

·     для індивідуального гаражного будівництва - 34 земельних ділянок.

 

Затверджено матеріалів технічних документацій із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки та безоплатно передано земельні ділянки у власність громадянам в м. Бершадь за цільовим використанням:

·для будівництво та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд: 95земельних ділянок;

·для ведення садівництва: 35 земельних ділянок;

·для індивідуального гаражного будівництва: 22 земельних ділянок.

 Затверджено 1 проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок на правах оренди.

Для врахування приватних та громадських інтересів Бершадська міська рада, в межах своїх повноважень, на основі містобудівної документації, встановлює режим забудови та іншого використання земель, а також здійснюють контроль за забудовою міста.

 За звітний період прийнято в експлуатацію 19 індивідуальних будинків. Забудова окремих присадибних ділянок проводиться індивідуальними забудовниками на підставі будівельних паспортів, яких видано в 2013р.- 16, під будівництво господарських будівель - 10, за самовільне будівництво накладено штраф на 8 забудовників.

В центрі міста багато ділянок, на яких стоять напівзруйновані будинки, не придатні до проживання і підлягають зносу. На ці будинки заборонено проводити купівлю-продаж, без обстеження бюро технічної інвентаризації та рішення міської ради.

На сьогоднішній день, ще є заяви на виділення земельних ділянок для будівництва, але задовольнити їх не має можливості, через відсутність вільної землі.

Виконкомом Бершадської міської ради, здійснюється облік житлового фонду, який є її комунальною власністю В 87 багатоквартирних будинках міста, нараховується 1тис.591 квартира, з яких викуплено та приватизовано – 1тис. 223 квартири.

в нашому місті функціонують та забезпечують життєдіяльність основних сфер, два комунальних підприємства – КП «Бершадське ЖКГ» та КП «Бершадьринок», фінансову основу яких, всебічно забезпечує міська рада, виділяючи кошти на поповнення статутного фонду для покращення матеріально-технічної бази організацій, на що у 2013 році з міського бюджету було виділено 1млн.925 тис.грн..

Незважаючи на скрутне фінансове становище, протягом звітного періоду, Бершадським житлово-комунальним господарством, проводилися роботи повязані з благоустроєм нашого міста.

В 2013 році, виконано поточний ремонт та утримання дорожнього покриття, а саме:

·         Поточний ремонт доріг 113,тис м2, на суму 327,5тис.грн.

·         Грейдерування доріг 5,6 тис.м2, на суму 32,7тис.грн.

·         Встановлено 69 дорожніх знаків на суму 38,2тис.грн

·         Проведені роботи по розмітці доріг та пішохідних переходів по місту на суму 40,7тис.грн.

·         Виконано роботи по прибиранню сміття, побілці дерев і бордюр на суму – 280,9тис.грн.

·         Благоустрій парків та скверів – 46,4тис.грн

·         Благоустрій 6 міських кладовищ – 106,2 тис.грн.

·         Ремонт та утримання мереж зовнішнього освітлення – 121,6 тис.грн.

·         Встановлено додатково 10 світильників на суму 2,1тис.грн.

·         На освітлення міста спожито 166,9 тис.кВт/год електроенергії на суму 79,5 тис.грн.

 

 Успішно продовжуються роботи по озелененню нашого міста.   Протягом 2013 року, було здійснено насадження біля Меморіалу Слави, території пам'ятників, музичної школи, районної лікарні, готелю, по вул.Червоноармійській у дворах багатоповерхівок, на території дитячих установ, дитячих майданчиках міста, парках та скверах, державних установ, міського Будинку культури, та біля інших соціальних установ нашого міста.

 

Загалом за 2013 рік, по благоустрою міста, виконано робіт на суму 1млн.75тис.грн., з яких оплачено 480 тис.грн., в тому числі 103 тис. грн.. - субвенція з державного бюджету, решта суми в зв'язку з не проведенням видатків державним казначейством, залишається заборгованою.

    КП «Бершадське житлово-комунальне господарство», обслуговує 60 багатоповерхових житлових будинки. Все, що було побудовано у радянські часи, передано нам у занедбаному стані: дахи, водоканалізаційні системи, теплові мережі. Все це сьогодні належить громаді, але кошти на це держава не виділяє.

Тому для міської ради утримання місць загального користування стає проблемою. Адже багатоповерховий будинок — це складна архітектурно-інженерна споруда, в якій більшість мешканців квартир уже давно стали власниками своїх помешкань, але аж ніяк не будинків, які формально перебувають у власності територіальної громади, та потребують значних коштів для їх утримання в належному стані. Практично кожен будинок потребує капітального, або поточного ремонту. Через відсутність бюджетних коштів, капітальний ремонт житла скоротився до мінімуму.

У минулому році проведено капітальний ремонт трьох тротуарів по вул.Якіра, 1 Травня, Матросова, на що використано 279 тис.грн., в тому числі субвенція з державного бюджету 171тис.грн.

Також в 2013році, було завершено капітальний ремонт  тротуару по вул.50р. Жовтня та вул..Коцюбинського, на що використано 127 тис.грн., в тому числі субвенція з державного бюджету 83,3тис.грн.

Протягом звітного періоду, не припинялися роботи по облаштуванню та утриманню в належному стані дитячих майданчиків та створення нових по житлових масивах нашого міста. На сьогодні їх у місті - 18. У 2013 році, виділено майже 120 тис.грн., для придбання дитячого ігрового обладнання, встановлення парканів, альтанок тощо. З цією метою, було укладено договір з підприємством «Брама», але платіжні документи, із липня місяця 2013 року до цього часу знаходяться в Бершадському районному відділені державного казначейства без оплати.

 

Досі невирішеним залишається будівництво нового ринку. З вирішенням цього надзвичайно необхідного питання не тільки для міста, а й для всього району, міська громада залишилася наодинці.  Фінансування будівництва ринку, на якому планується створити 1856 робочих місць для мешканців усіх територіальних громад, для бюджету міської ради - є непосильним. Але поступово, питання вирішуються, є певні успіхи. Так, КП «Бершадьринок», отримано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою площею – 5,3314га по вул.Чкалова 9Н.

Бюджетом міської ради на 2013 рік, було передбачено фінансування будівництва ринку в сумі 380 тис.грн. Протягом року, надійшло коштів в сумі 106тис.грн., які використані в повному обсязі. Виготовлена проектну-кошторисну документацію на будівництво ринку з реконструкцією існуючих будівель, пройшла відповідну експертизу  у філії ДП «Укрдержбудекспертиза», про що отримано позитивний експертний звіт. Будівлі плануються облаштувати під м'ясний та молочний павільони. Загальна кошторисна вартість будівництва ринку складає 6847,0121тис.грн. Тож маємо надію, що в подальшому, фінансово нас підтримають, як на обласному так і на районному рівнях.

 

6 сесію 6 скликання від 14.09. 2011 року, на баланс Бершадської міської ради було прийнято сміттєзвалище, що розташоване за межами населеного пункту м.Бершадь.

     Комунальному підприємству «Бершадьринок», виготовлено державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під сміттєзвалищем, загальною площею – 5,0315га. Земельна ділянка розташована на території Флоринської сільської ради, та використовується за цільовим призначенням для розміщення твердих побутових відходів та обслуговування сміттєзвалища. В 2013 році, сума коштів, яка використана з міського бюджету на утримання та обслуговування сміттєзвалища - склала 206,0 тис. грн. в тому числі придбання екскаватора 85 тис.грн.

 

·     організовано цілодобовий контроль працівниками сміттєзвалища за викиданням відходів, що привозять на сміттєзвалище;

·     в’їзд на сміттєзвалище обладнано металевими воротами;

·     здійснюється скошення польової трави та кущів;

·     трактором ДТ-75 проводиться пошарова ізоляція ґрунтом;

·     постійно проводиться прибирання під’їзних шляхів до сміттєзвалища;

·     при в’їзді на сміттєзвалище транспортних засобів проводиться ретельний огляд з оглядової площадки черговим контролером на відсутність заборонених відходів;

·     виїзд транспортних засобів з сміттєзвалища проводиться через контрольно-дезінфікуючу зону (дезбар’єр);

·     встановлено попереджувальні та інформаційні таблички про заборону викидання відходів тваринного походження та інше що заборонено зберігати та розміщувати на сміттєзвалищі;

·     навколо сміттєзвалища працівниками міської ради разом колективами держлісгоспу, КП «Бершадьринок», проведено висадку саджанців дерев твердої породи (граб, акація, сосна), в кількості 4,5 тис штук, з яких збереглося 70% та встановлено інформаційні таблички щодо висаджених саджанців

 

За результатами перевірки державної екологічної інспекції у Вінницькій області, державної санітарно-епідеміологічної служби області, утримання сміттєзвалища визнано як задовільне.

 

Культура та відпочинок.

 Належна увага виконавчим комітетом міської ради, приділяється  підростаючому поколінню – нашій молоді. Завдяки злагодженій та професійній роботі працівників Бершадського міського будинку культури, для цього створено всі необхідні умови. Слід відмітити, що на його базі на сьогоднішній день, організована робота з населенням різних вікових категорій. В закладі працює 6 спеціалістів, які створили одинадцять гуртків для усіх дітей нашої громади, які відвідують їх безкоштовно.

    Це зокрема такі гуртки як:

·         дитяча аеробіка

·         важка атлетика

·         шейпінг

·         теніс

·         гурток духового оркестру

·         квілінг

·         художнє читання

·         драматичний

 

Особливої поваги заслуговує хор ветеранів, та жіночий ансамбль. Адже його учасники, це люди старшого віку які знаходяться на заслуженому відпочинку, та знаходять час для колективного дозвілля, чим показують гарний приклад молодшому поколінню – як потрібно жити, працювати та відпочивати.

 

 Після звільнення приміщення 2 поверху, який тривалий час використовувався як приміщення бару, тут організовано хореографічний зал та облаштовано музей. Крім того, завершено роботи по електроопаленню приміщення. Тож усі відвідувачі забезпечені комфортним перебуванням та заняттям в гуртках  не тільки в теплий період, а й в зимовий. Усі 11 гуртків забезпечені необхідним інвентарем на 70%. Платіжні доручення на закупівлю іншої частини інвентаря, нажаль, через вкрай незадовільну роботу  управління державного казначейства, знаходяться без оплати.  

Працює також спортивна зала в підвальному приміщенні багатоквартирного житлового будинку №40 по вул.Шевченка. Тут є усі необхідні умови для заняття спортом усіх бажаючих дітей: необхідне обладнання, душова кабіна та туалетна кімната. Даний заклад знаходиться на утриманні КП «Бершадське ЖКГ» та працює щоденно, крім понеділка,  також безкоштовно.

 

 З боку Бершадської міської ради, посилена увага приділяється  людям похилого віку. З невеликого, але стабільного міського бюджету надається матеріальна допомога, загальна сума якої  у 2013 році, становила - 15,0 тис.грн.  Не забуваємо також про дозвілля та духовний розвиток наших ветеранів війни та праці,  фінансуючи та підтримуючи  Бершадську міську раду ветеранів війни та праці. В 2013 році на потреби ради ветеранів було виділено  з місцевого бюджету – 15,0 тис.грн.

 На жаль, є ряд питань,  які міська рада та її депутатський корпус,  не має фінансової та в деяких випадках - правової змоги виконати.

Серед основних - це капітальний ремонт вулиць.  Згідно до норм чинного законодавства  виготовлено проектно-кошторисну документацію на 4 вулиці,  яка на даний час проходить державну експертизу у Вінницькому відділені укрдержбудекспертизи. Після чого,  ми все ж таки, маємо надію, що даний вид робіт буде профінансовано з державного бюджету, адже для бюджету нашої територіальної громади - це чималі та непосильні кошти.

        Залишається невирішеною та вкрай напруженою ситуація з бездоглядними тваринами. За останні роки, популяція їх значно збільшилася. Ця проблема сьогодні досить гостро стоїть для усіх органів місцевого самоврядування. Будь-які негуманні заходи задля зменшення чисельності безпритульних тварин, в тому числі відстріл, кримінально відповідальні. 

Згідно доручення колишнього Прем’єр-міністра України М.Азарова від 01.03.2013 № 8986/0/1-13 «щодо проблем жорстокого поводження з безпритульними тваринами», єдиною альтернативою, є будівництво територіальними громадами притулків для тварин. Але реальна матеріальна спроможність місцевих бюджетів, як і в більшості випадків, вищим керівництвом країни, не була врахована.

 

 

 

Шановні бершадчани!

    Перед нами стоять складні питання. Ми розуміємо – не все одразу змінюється на краще. Для цього необхідно активно включатися в процеси розвитку міста. Тільки довіряючи один одному, можна досягти певних успіхів.

    Хочу подякувати всім, хто із завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частину душі та серця в розбудову м.Бершадь, покращує його благоустрій.

Бершадська громада – це велика сім’я зі своїми потребами та можливостями, з різними поглядами і думками. Але в нас є те, що нас об’єднує – ми всі живемо в одному місті.  Адже щасливе майбутнє нашого краю – наше спільне завдання.

    Зрозуміло, що в нас ще багато роботи по вирішенню проблем територіальної громади. Вірю, що й надалі ми будемо разом, усією громадою будувати життя у рідному місті працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди.

    Я розраховую на співпрацю з усіма конструктивними силами міста, тими, хто націлений на результат та ділове співробітництво.

    Вірю, що депутати, до якої б політичної сили вони не належали, будуть і надалі перейматися відповідальністю за життєдіяльність  міста, яку на них поклала громада, бо тільки тісна співпраця міської влади, депутатського корпусу, керівників установ і організацій, підприємців та громадськості міста,  сприятиме забезпеченню економічного, соціального розвитку міста та задоволення потреб бершадчан.

 

Дякую за увагу.

 

 

 

До уваги платників єдиного соціального внеску Бершадщини!!!

          Бершадська ОДПІ ГУ  Міндоходів доводить до відома платників єдиного соціального внеску(ЄСВ) те, що згідно статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" ЄСВ сплачується за відповідний базовий звітний період, не пізніше до 20-го числа місяця, наступного за звітним періодом. Також просимо зауважити, що згідно Закону України Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують ЄСВ , нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного за звітним рок, а фізичні особи – підприємці, які працюють на умовах сплати єдиного податку та не використовують працю найманих працівників, сплачують ЄСВ за підсумком кварталу до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

У разі несвоєчасної сплати ЄСВ (або не в повному обсязі) до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010р. №2464-VI, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

При цьому, суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені законом, є недоїмкою.

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ накладається штраф у розмірі 10 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ, а на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення.

Крім того, згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України та посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування» від 05 березня 2009 р. № 1074-VI -за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ, посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу:

 - за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100грн), - від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850грн). За повторне за рік вчинення таких дій – від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1700 до 5100грн).

- за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто більше 5100грн. - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700грн). За повторне за рік вчинення таких дій - від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1700 до 5100грн).

 

 

Бершадська ОДПІ ГУ Міндоходів